Ses Tasarım Dersleri

0
542
Görüntülenme

Ses tasarımı konusunda ne yazık ki bir çok konuda da karşılaştığımız gibi bir Türkçe kaynak sıkıntısı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da Türkiye’ de film üretmek isteyen ve ses konusuna ilgi duyan bir çok kişi bu konuda bilgi edinme konusunda problemler yaşamaktalar. Bu duruma bir çözüm üretmek amacıyla bir eğitim serisi hazırlamaya karar verdim.

Eğitim videolarının hazırlanma sürecinde olduğumuzdan dolayı ilk olarak metin şeklinde yayınları gerçekleştireceğim. En kısa zamanda da YouTube üzerinden Kutu Sound Production kanalımızdan eğitim videolarımızın yayını başlayacak.

Amacım, kısa film çeken herkesin ses konusunda en az asgari düzeyde bilgi edinmesine yardımcı olmak. Aynı zamanda da YouTube videoları hazırlayanların da, kaydettikleri sesleri daha kaliteli hale getirebilmeleri için belli bilgiler sağlamak istiyorum. Soru ve görüşlerinizi bana mail göndererek bildirebilirsiniz.

Ses Kütüphanesi

Ayrıca aynı YouTube kanalı üzerinden de bir ses kütüphanesi oluşturuyoruz. Filmlerinizde kullanabileceğiniz ses efektlerinden, ambians seslerine bir çok ses bu arşivde ücretsiz bir şekilde yayınlanacak.

Kutu Sound Production YouTube kanalı:

https://www.youtube.com/channel/UCstHpwRf0RcWq8YpKrcav2w?view_as=subscriber

CEVAP VER

Yorumunuzu belirtin.
İsminizi buraya girin.